Elektryczne szyby w nowoczesnych autach – najciekawsze cechy

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesna technologia pozwala na rozwój i zautomatyzowanie niemal wszystkich części samochodu. 

To właśnie dlatego na rynku coraz częściej pojawiają się nowoczesne auta, które zachwycają nie tylko ciekawym designem i dużą pojemnością silnika, ale również udogodnieniami, dzięki którym jazda samochodem staje się przyjemniejsza.

Dużo nowości wprowadzono w mechanizm elektrycznych szyb. Warto wiedzieć, że wyróżniają się one przeróżnymi cechami, które mają wpływ na komfort i bezpieczeństwo w czasie jazdy.

Szyby z anteną w nowoczesnych samochodach

Warto wiedzieć, że coraz więcej samochodów wyposażonych jest w antenę zintegrowaną, dzięki której możliwe jest odbieranie sygnału z radia lub nawigacji bez żadnych zakłóceń. Antena w samochodach osobowych zazwyczaj umieszczana jest na tylnej szybie, ponieważ powinna być jak najbardziej oddalona do silnika, który mógłby wprowadzać zakłócenia w jej pracy.

Anteny w nowoczesnych samochodach znajdują się wewnątrz szyby. Zazwyczaj nadrukowane są na wewnętrznej stronie – ta technika stosowana jest w szybach z hartowanego szkła. W przypadku szyb laminowanych, obwody antenowe drukowane są między warstwami folii. To cecha, dzięki której możliwe jest słuchanie radia w samochodzie lub korzystanie z nawigacji w każdym miejscu.

Ogrzewane szyby

Do niedawna ogrzewanie szyb dotyczyło tylko tylnej szyby. Obecnie jednak ogrzewana jest nie tylko ta, ale również przednie i boczne. Dodatkowym udogodnieniem jest to, że w wielu nowoczesnych samochodach możliwe jest włączenie ogrzewania lusterek. To udogodnienie sprawia, że zimą bardzo szybko można pozbyć się szronu. 

Jest to również doskonały sposób na pozbycie się pary na szybach. To nie tylko ułatwia przygotowanie samochodu do jazdy, ale co więcej pozwala na zachowanie bezpieczeństwa na drodze w niemal każdych warunkach atmosferycznych.

Przyciemniane szyby

Obecnie w nowoczesnych samochodach używa się technologii elektrochromowych szyb. Jeszcze do niedawna była ona stosowana jedynie na szyberdachach, jednak obecnie coraz więcej marek decyduje się na jej wykorzystanie na szybach bocznych i tylnej. 

Jest to technologia, dzięki której możliwe jest płynne i bezproblemowe zmienianie stopnia zaciemnienia szyb. Ma to na celu poprawienie systemu regulacji światła i temperatury, jaka panuje w samochodzie.

Ta cecha szyb elektrycznych w nowoczesnych samochodach ma duży wpływ na komfort użytkowników samochodu. Jest to również sposób na zachowanie prywatności. Są przecież momenty, w których nie chcemy, by inni kierowcy mieli wgląd we wnętrze naszego samochodu.

Szyby, które nie wymagają wycieraczek

Jazda w deszczu nie należy do przyjemnych, bezpiecznych i komfortowych. Przy dużych opadach deszczu włączenie wycieraczki w odpowiednim tempie nie zawsze jest możliwe. Dodatkowo urządzenia nie zawsze są w stanie dokładnie zebrać wodę z szyby, przez co widoczność jest zmniejszona. 

Warto wiedzieć, że w nowoczesnych samochodach na przedniej szybie umieszczony jest czujnik wilgoci, który samodzielnie decyduje, kiedy wycieraczki powinny pracować i jakie powinno być tempo. Dodatkowo możliwe jest pokrycie szyby powłoka hydrofobową, dzięki której krople deszczu będą samodzielnie spływać z szyby. Jest to udogodnienie, dzięki któremu poprawia się widoczność drogi w czasie deszczu.

Szyby akustyczne w nowoczesnych autach

Nowoczesna technologia pozwala na wykorzystanie szyb laminowanych do samochodów. W ich budowie można zastosować trzywarstwową folię dźwiękochłonną. Dzięki temu szyby tłumią dźwięki, wyciszają hałas, a co więcej neutralizują wibracje. To dba o komfort kierowcy i pasażerów.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przewodnik po liniach galwanicznych: Jak wybrać odpowiednią dla Twojej firmy?
/
Przewodnik po liniach galwanicznych: Jak wybrać odpowiednią dla Twojej firmy?
W tym przewodniku omówimy kluczowe kroki, które pomogą Ci wybrać odpowiednią linie galwaniczną dla Twojej firmy.
Jak wybrać odpowiednie akcesoria do twojego samochodu ciężarowego?
/
Jak wybrać odpowiednie akcesoria do twojego samochodu ciężarowego?
Odkryj, jak wybierać idealne akcesoria do swojego samochodu ciężarowego. Dowiedz się, jakie akcesoria mogą zwiększyć jego funkcjonalność, komfort i bezpieczeństwo.
Jak wykorzystać rusztowania jezdne w różnych projektach budowlanych? Przegląd praktycznych zastosowań
/
Jak wykorzystać rusztowania jezdne w różnych projektach budowlanych? Przegląd praktycznych zastosowań
Artykuł prezentuje sposób zastosowania rusztowań jezdnych w różnorodnych projektach budowlanych. Zrozumiesz, jak różne modele mogą poprawić efektywność i bezpieczeństwo na placu budowy.