Nie ma chętnych na elektryczne auta dostawcze. Mimo dofinansowania

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Jak informuje portal logistyka.rp.pl, mimo ponad 1000 możliwych dofinansowań, na wniosek o dopłatę do e-Vana zdecydowało się tylko 241 przedsiębiorców. Czy ta niewielka pula, wskazuje na panujące w kraju tendencje i niechęć to alternatywnej technologii i ekologicznego transportu w sektorze dostawczym?

NFOŚiGW  trzech programach dofinansowania ekologicznego transportu (wspomniany e-Van, Zielony Samochód i Koliber) ma łącznie 148 milionów złotych. Wnioski, jakie zostały złożone obejmują kwotę… 4,2 miliona złotych. To dość zaskakujące, bo od startu programu minął ponad miesiąc.

Skąd taka tendencja? Wcale nie wynika z niechęci naszych firm do alternatywnych technologii w transporcie. Program ma swoje ograniczenia. Nie uwzględnia leasingu operacyjnego, mając bardzo skomplikowaną procedurę wsparcia. Co więcej, miasta nie inwestują w promocję programu.

Co w ramach programu może otrzymać przedsiębiorca? Nawet 54 tysiące dofinansowania na zakup dostawczego auta z alternatywnym napędem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Elektryczne samochody – jakie są zalety i wady?
/
Elektryczne samochody – jakie są zalety i wady?
Elektryczne samochody to temat, który w ostatnich latach przyciąga coraz większą uwagę. Elektryfikacja motoryzacji to proces, który ma na celu zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery oraz ograniczenie zależności od paliw kopalnych.
Zalety kompleksowych rozwiązań logistycznych w magazynie: Przegląd usług i produktów dla efektywnej pracy
/
Zalety kompleksowych rozwiązań logistycznych w magazynie: Przegląd usług i produktów dla efektywnej pracy
Odkryj jak kompleksowe rozwiązania logistyczne mogą zrewolucjonizować Twoją pracę w magazynie. Dowiedz się o produktach i usługach, które zwiększą efektywność i oszczędność czasu.
Jak wybrać odpowiednie akcesoria do twojego samochodu ciężarowego?
/
Jak wybrać odpowiednie akcesoria do twojego samochodu ciężarowego?
Odkryj, jak wybierać idealne akcesoria do swojego samochodu ciężarowego. Dowiedz się, jakie akcesoria mogą zwiększyć jego funkcjonalność, komfort i bezpieczeństwo.