Nie ma chętnych na elektryczne auta dostawcze. Mimo dofinansowania

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Jak informuje portal logistyka.rp.pl, mimo ponad 1000 możliwych dofinansowań, na wniosek o dopłatę do e-Vana zdecydowało się tylko 241 przedsiębiorców. Czy ta niewielka pula, wskazuje na panujące w kraju tendencje i niechęć to alternatywnej technologii i ekologicznego transportu w sektorze dostawczym?

NFOŚiGW  trzech programach dofinansowania ekologicznego transportu (wspomniany e-Van, Zielony Samochód i Koliber) ma łącznie 148 milionów złotych. Wnioski, jakie zostały złożone obejmują kwotę… 4,2 miliona złotych. To dość zaskakujące, bo od startu programu minął ponad miesiąc.

Skąd taka tendencja? Wcale nie wynika z niechęci naszych firm do alternatywnych technologii w transporcie. Program ma swoje ograniczenia. Nie uwzględnia leasingu operacyjnego, mając bardzo skomplikowaną procedurę wsparcia. Co więcej, miasta nie inwestują w promocję programu.

Co w ramach programu może otrzymać przedsiębiorca? Nawet 54 tysiące dofinansowania na zakup dostawczego auta z alternatywnym napędem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie wyposażenie dla profesjonalnej firmy sprzątającej?
/
Jak wybrać odpowiednie wyposażenie dla profesjonalnej firmy sprzątającej?
Przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksowy przewodnik, który pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru sprzętu dla Twojej firmy sprzątającej. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę i jakie rozwiązania będą najlepsze dla Twojego biznesu.
Jak wybrać idealny namiot okolicznościowy dla Twojego wydarzenia?
/
Jak wybrać idealny namiot okolicznościowy dla Twojego wydarzenia?
Odkryj, jak dokonać najlepszego wyboru namiotu okolicznościowego, które będzie doskonałe dla twojego wydarzenia. Kluczowe wskazówki, porady i rzeczy do rozważenia zanim wybierzesz swoje idealne schronienie.
Zastosowanie technologii GPS w zarządzaniu flotą – korzyści dla biznesu
/
Zastosowanie technologii GPS w zarządzaniu flotą – korzyści dla biznesu
Odkryj jak technologia GPS może zrewolucjonizować zarządzanie Twoją flotą, przynosząc wymierne korzyści dla Twojego biznesu. W artykule omawiamy konkretne przykłady i możliwości.