Nie ma chętnych na elektryczne auta dostawcze. Mimo dofinansowania

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Jak informuje portal logistyka.rp.pl, mimo ponad 1000 możliwych dofinansowań, na wniosek o dopłatę do e-Vana zdecydowało się tylko 241 przedsiębiorców. Czy ta niewielka pula, wskazuje na panujące w kraju tendencje i niechęć to alternatywnej technologii i ekologicznego transportu w sektorze dostawczym?

NFOŚiGW  trzech programach dofinansowania ekologicznego transportu (wspomniany e-Van, Zielony Samochód i Koliber) ma łącznie 148 milionów złotych. Wnioski, jakie zostały złożone obejmują kwotę… 4,2 miliona złotych. To dość zaskakujące, bo od startu programu minął ponad miesiąc.

Skąd taka tendencja? Wcale nie wynika z niechęci naszych firm do alternatywnych technologii w transporcie. Program ma swoje ograniczenia. Nie uwzględnia leasingu operacyjnego, mając bardzo skomplikowaną procedurę wsparcia. Co więcej, miasta nie inwestują w promocję programu.

Co w ramach programu może otrzymać przedsiębiorca? Nawet 54 tysiące dofinansowania na zakup dostawczego auta z alternatywnym napędem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni napęd do zaworów kulowych w przemyśle?
/
Jak wybrać odpowiedni napęd do zaworów kulowych w przemyśle?
Dowiedz się jak efektywnie dobierać napędy do zaworów kulowych w praktyce przemysłowej. Przejrzyj zasady, czynniki i typy napędów, które mają kluczowe znaczenie w wyborze.
Najpopularniejsze samochody elektryczne w Polsce – ranking 2021
/
Najpopularniejsze samochody elektryczne w Polsce – ranking 2021
Polska nadal pozostaje na szarym końcu Europy, jeśli chodzi o elektryfikację samochodów, mimo to sprzedaż aut elektrycznych z roku na […]
Bezpieczne przechowywanie paliw – klucz do efektywnego ogrzewania twojego domu
/
Bezpieczne przechowywanie paliw – klucz do efektywnego ogrzewania twojego domu
Poznaj klucz do efektywnego ogrzewania domu poprzez bezpieczne przechowywanie paliw. Odkryj najlepsze praktyki, sprawdzone metody i korzyści płynące z odpowiedniej organizacji magazynowania.