Praktyczne akcesoria motocyklowe

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Producenci akcesoriów dla motocyklistów oferują przedmioty, bez których nie obejdzie się żaden posiadacz jednoślady. Przydatne i praktyczne akcesoria motocyklowe ułatwiają jazdę oraz komfort użytkowania motocykla. Przedstawiamy najbardziej niezbędne akcesoria do motocykla.

Gniazdo zapalniczki

To must have dla każdego, kto na motocyklu lubi wyjeżdżać w dalsze podróże. Gniazdo zapalniczki pozwoli naładować smartfona, ale nie tylko. Można naładować dzięki niemu nawigację GPS czy inne przedmioty, które często okazują się niezbędne w pobycie poza domem. Warto więc kupić gniazdo, żeby uniknąć niemiłych niespodzianek, kiedy będziemy w terenie i nie będziemy mieli dostępu do prądu. Gniazda zapalniczki, ale także inne przydatne akcesoria motocyklowe, można kupić na stronie https://skyseba.pl/.

Uchwyt na telefon

To akcesorium może okazać się potrzebne zwłaszcza podczas dalekiej podróży. Zamontowany na uchwycie smartfon pozwoli w bezpieczny sposób prowadzić rozmowę telefoniczną, ale również zerknięcie na uruchomioną na nim nawigację. To zwłaszcza przydatne w przypadku celu podróży, do którego prowadzi nas kilka dróg.

Interkom

To akcesorium numer jeden dla każdego motocyklisty, niezależnie czy woli jeździć sam czy w grupie. To urządzenie Bluetooth, które pozwala na komunikację z innymi podczas wspólnej jazdy, ale także na słuchanie muzyki albo, co ważne, komunikatów z nawigacji. To gadżet niezbędny nawet dla osób, które wolą jeździć w ciszy. W takiej sytuacji wystarczy go wyłączyć, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, można go włączyć jednym kliknięciem i porozumieć się z kimś albo wysłuchać komunikatów drogowych. Interkom sprawdzi się doskonale w parze z wyżej wspomnianym uchwytem na telefon.

Blokada na tarczę hamulcową

Ma na celu chronić motocykl przed kradzieżą. Niektóre modele mają bardzo głośne alarmy, które z pewnością skutecznie odstraszą złodzieja. Blokady mają czujnik, dzięki któremu nawet lekkie pochylenie motocykla albo ruch kierownicą uaktywniają alarm. To akcesorium niezbędne, bez względu na to, gdzie jednoślad jest przechowywany. Pozwoli ustrzec nas przed utratą ukochanego pojazdu.

Łańcuch

To kolejny sposób na ochronę motocyklu przed ewentualną kradzieżą. Łańcuch zapina się za tylne koło do jakiegoś stałego elementu, na przykład słupa. Jeżeli posiadamy własne  miejsce parkingowe, to warto je wyposażyć w specjalną kotwę wkręcaną bezpośrednio w beton. Łańcuch przypinamy do kotwy, wcześniej przeciągając go przez tylną felgę motocykla. Pozwala to znacznie zwiększyć zabezpieczenie pojazdu. Łańcuch warto wykorzystywać w połączeniu z blokadą tarczy hamulcowej. Mamy dzięki temu pewność, że motocykl jest wystarczająco zabezpieczony.

Oprócz tego, jednoślad można przykryć specjalnym pokrowcem. Zapina się go pod motocyklem, dzięki czemu nie zsuwa się on podczas postoju, nawet na wietrze. Jest to więc ochrona zarówno przed potencjalnymi złodziejami, jak i złymi warunkami atmosferycznymi.

Odzież motocyklowa

Wydawałoby się, że to najprostsza część wyposażenia motocyklisty, ale z pewnością warto o niej wspomnieć. Na motocykl nie powinniśmy wsiadać bez ubrania odpowiedniej odzieży. Dotyczy to zarówno chłodnych dni, jak i tych cieplejszych. Podstawą jest, oczywiście, kask. Lepiej na nim nie oszczędzać, ponieważ może on uratować życie podczas ewentualnego wypadku. Kask powinien być dobrze dobrany, nie może ani uciskać uszu i głowy, ani być zbyt luźny. Wtedy będzie odpowiednio chronił głowę.

Poza kaskiem, każdy motocyklista powinien wyposażyć się także w kurtkę, spodnie i rękawice.

Zdj. główne: Andrew Pons/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać idealny namiot okolicznościowy dla Twojego wydarzenia?
/
Jak wybrać idealny namiot okolicznościowy dla Twojego wydarzenia?
Odkryj, jak dokonać najlepszego wyboru namiotu okolicznościowego, które będzie doskonałe dla twojego wydarzenia. Kluczowe wskazówki, porady i rzeczy do rozważenia zanim wybierzesz swoje idealne schronienie.
Porady dla kierowców międzynarodowych. Jak skutecznie zarządzać czasem podczas transportu ciężkiego
/
Porady dla kierowców międzynarodowych. Jak skutecznie zarządzać czasem podczas transportu ciężkiego
Zapewniając porady i wskazówki dla kierowców międzynarodowych, ten artykuł ma na celu pomóc w efektywnym zarządzaniu czasem podczas transportu ciężkiego.
W jakich sytuacjach pomoc drogowa jest niezbędna?
/
W jakich sytuacjach pomoc drogowa jest niezbędna?
Bez względu na to, czy jesteśmy doświadczonymi kierowcami czy też nowicjuszami, zawsze istnieje ryzyko awarii pojazdu lub innych nagłych zdarzeń drogowych.