Fani motoryzacji już na to czekają! Pokazujemy eventy moto, które warto odwiedzić w 2022 roku!

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Eventy motoryzacyjne w ostatnich latach zostały storpedowane przez pandemię koronawirusa i wiele z nich się nie odbyło. Sytuacja może się jednak odmienić w 2022 roku. 

Wydarzenia motoryzacyjne to eventy, które są niesamowicie chętnie odwiedzane każdego roku przez całe masy osób, a w szczególności fanów motoryzacji. Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że jakiekolwiek wydarzenia, które tworzą spore zbiorowiska ludzi, muszą być odwoływane. Z tego powodu branża motoryzacyjna na ponad rok pożegnała się z targami, w Polsce przerwa ta – jeśli wziąć pod uwagę dwa największe wydarzenia – trwa już od dwóch lat. 

Rok 2022 ma jednak nieco zmienić. Przede wszystkim istnieją już szczepionki na koronawirusa, a ponadto liczba wprowadzanych ograniczeń jest znacznie mniejsza niż w analogicznym okresie rok temu. Dlatego można liczyć na to, że zaplanowane już na 2022 rok wydarzenia się odbędą. Ponadto rozrywkę mogą zapewnić również te wydarzenia, które w trakcie ostatnich dwóch lat się odbywały. Co czeka nas w 2022 roku?

Targi motoryzacyjne

To ich przede wszystkim zabrakło w czasie trwania pandemii koronawirusa. Są ku temu spore powody, i dużym, i mniejszym producentom oraz innym podmiotom zajmującymi się wystawami najzwyczajniej w świecie nie opłacało się ryzykować i tworzyć wystaw.

Na 2022 rok planowany jest już jednak powrót dwóch największych wydarzeń tego typu w Polsce. Na pierwszy ogień ma pójść Poznań Motor Show, czyli jedne z największych wydarzeń motoryzacyjnych w tej części Europy. Poznań Motor Show zaplanowano na dni 7–10 kwietnia 2022 roku. Powrócić ma również Warsaw Motor Show. Wydarzenie odbywające się w Nadarzynie nie ma jeszcze dokładnej daty, lecz planowane jest tradycyjnie na jesień.

Zloty i inne wydarzenia

Inne ciekawe wydarzenia planowane na rok 2022 to przede wszystkim pewnego rodzaju zloty, które są jednak znacznie bardziej rozbudowane niż zwykłe spotkania fanów samochodów danej marki, typu czy po prostu samochodów ogólnie. Takowych będzie całkiem sporo i są niezwykle ciekawe. 

Japfest 2022

Na start jedno z największych wydarzeń zajmujących się JDM-ami, czyli motoryzacją rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni. Po raz dziewiąty fani pochodzących z Dalekiego Wschodu aut spotkają się latem w Polsce.

Po raz trzeci z kolei miejscem tego wydarzenia ma być Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Tomaszowo, który leży w województwie lubuskim. Na Japfeście można liczyć na świetne samochody od producentów takich jak Nissan, Honda, Toyota, Mitsubishi, Subaru czy też innych marek pochodzących z Japonii. Fani takich aut jak Nissan Skyline, Toyota Supra bądź Honda Civic z pewnością nie będą zawiedzeni. Japfest 2022 zaplanowano na dni 22–24 lipca.

Ultrace 2022

Ultrace to naprawdę ciekawe wydarzenie. Jest ono dość zamknięte dla dziennikarzy, lecz można je przeżyć osobiście po kupieniu na nie biletów. Ultrace ponownie odbędzie się pod stadionem we Wrocławiu, który aktualnie nosi nazwę Tarczyński Arena Wrocław. Na Ultrace spodziewać się można wielu zmodyfikowanych samochodów z różnych klas – od popularnych w Polsce kompaktowych aut produkcji niemieckiej po supersamochody.

Zdj. główne: Maksim Larin/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak proces obróbki cieplnej wpływa na wytrzymałość i twardość stali?
/
Jak proces obróbki cieplnej wpływa na wytrzymałość i twardość stali?
Dowiedz się, jak wydajność i jakość stali mogą zostać zwiększone poprzez proces obróbki cieplnej. Odkryj mechanizmy, które sprawiają, że stal staje się twardsza i bardziej wytrzymała.
Jak ochronić układ wtryskowy paliwa za pomocą produktów Liqui Moly – praktyczny przewodnik
/
Jak ochronić układ wtryskowy paliwa za pomocą produktów Liqui Moly – praktyczny przewodnik
Dowiedz się, jak skutecznie chronić układ wtryskowy swojego pojazdu za pomocą produktów Liqui Moly. Odkryj konkretyzne kroki i produkty, dzięki którym twoje auto będzie działało jak nowe.
Przyszłość motoryzacji: jakie trendy i nowe technologie możemy się spodziewać w najbliższych latach?
/
Przyszłość motoryzacji: jakie trendy i nowe technologie możemy się spodziewać w najbliższych latach?
Motoryzacja to jedna z dziedzin, która stale się rozwija. W najbliższych latach możemy się spodziewać wielu nowych trendów i technologii, które zmienią sposób, w jaki korzystamy z samochodów. W tym artykule przedstawimy, jakie zmiany czekają na motoryzację w przyszłości.